W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

Wydarzenia

Rumunia po czwartej fali. Rząd łagodzi restrykcje

Jeszcze pod koniec października w Rumunii notowano kilkanaście tysięcy zakażeń i kilkaset zgonów dziennie. Teraz covid-19 ewidentnie odpuszcza. Wraz z malejącą liczbą przypadków zdecydowano się znieść niektóre restrykcje.

W środę rumuński rząd złagodził niektóre ograniczenia związane z epidemią. Nie obowiązuje już ani nocna godzina policyjna, ani obowiązek noszenia masek na zewnątrz.

Złe wieści dla osób przyjeżdżających z Polski – nasz kraj znalazł się na czerwonej liście sanitarnej ze względu na wysoki wskaźnik zakażeń. Od 10 grudnia 2021 r. do 8 stycznia 2022 r. przyjezdnych czeka kwarantanna. Można jej uniknąć pokazując certyfikat potwierdzający szczepienie lub negatywny wynik testu PCR.

Od 20 grudnia 2021 r. wejdzie w życie również wymóg wypełniania Formularza Lokalizacji Pasażera (PLF), obowiązujący w 14 krajach europejskich.

Wzrost liczby zakażeń na jesień wpłynął na liczbę wykonanych szczepień. Jeszcze 1 września w pełni zaszczepionych było zaledwie 26,7% mieszkańców. Teraz jest to niemal 40% populacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ