W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

Sport

Pływak David Popovici wygrał złoty medal na Mistrzostwach Europy

David Popovici (17 lat) zdobył złoty medal na dystansie 200m stylem dowolnym na Mistrzostwach Europy w pływaniu na krótkim basenie z Kazania, w Rosji.

Popovici opublikował na Facebooku wideo z ceremonii wręczenia medali, w którym zabrzmiał hymn Rumunii: ‘Hymn Rumunii na Mistrzostwach Europy w pływaniu na krótkim basenie, Kazań, 2021. Dziękuję wszystkim za wsparcie! Dumny że jestem Rumunem!’, napisał Popovici.

Popovici stanął na podium z Holendrami Lucem Kroonem i Stanem Pjinenburgiem, których wyprzedził o włos w finale. Popovici przepłynął w czasie 1:42:12, Luc Kroon 1:42:20, a Pjinenburg 1:42:51.

Jest to trzeci medal Rumunii na Mistrzostwach Europy w pływaniu na krótkim basenie z Kazania, po srebrze i brązie Roberta Glință w dystansie 100m i 50m w stylu grzbietowym.

Pierwsza reakcja Camelii Potec po zwycięstwie Davida Popovica: Jest on wyjątkowym sportowcem

Camelia Potec, rumuńska mistrzyni w pływaniu, powiedziała w wywiadzie dla Digi Sport: “Przeżyłam finał z wielkimi emocjami. Od wczoraj jestem z powrotem w kraju, więc oglądałam finał na laptopie i myślę że jest to o wiele trudniejsze niż oglądanie zawodów na miejscu. Gdybym była przy basenie, poczułabym pewność siebie Davida.

David to wyjątkowy sportowiec, prawdziwy mistrz. Zawsze pokazywał, że kiedy stawia sobie cel, poważnie podchodzi do tego i bardzo dobrze przygotuje się do jego osiągnięcia. Przed zawodami jest zawsze bardzo pewny siebie i rozsądny. Cieszę się że wszystko mu wyszło w tym finale, po raz pierwszy bierze udział w takich zawodach w krótkim basenie.

Zaczął od małego błędu w 400m w stylu dowolnym, ale wiele się z tego wydarzenia nauczył. Nauczył się jak odpychać się od ściany i obracać się. Bardzo się cieszę, że mamy pokolenie, które zdobywa medale dla Rumunii.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ