W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

Kultura i turystyka

Kalendarz spotkań Rumunii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Źródło zdjęcia: www.digisport.ro

Reprezentacja Rumunii zmierzy się z drużyną Hondurasu, w dniu 22 lipca w swoim pierwszym meczu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w Grupie B, w Kashima, o godzinie 20:00 czasu lokalnego (14:00 w Rumunii).

Tego samego dnia odbędzie się spotkanie pomiędzy Nową Zelandią a Koreą Południową (o 17:00, czasu lokalnego, także w Kashima).

Drugi mecz trójkolorowych rozegrany zostanie 25 lipca przeciwko mistrzowi Azji do lat 23, Korei Południowej, także w Kashima (o godz. 14:00 czasu rumuńskiego). Innym meczem drugiej rundy będzie spotkanie Nowa Zelandia – Honduras (17:00 czasu lokalnego, Kashima).

Rumunia zmierzy się Nową Zelandią, 28 lipca, w swoim ostatnim meczu grupowym w Sapporo (o 17:30 czasu lokalnego, czyli o 11:30 w Bukareszcie). W tym samym czasie odbędzie się mecz Korea Południowa – Honduras (17:30 czasu lokalnego, Jokohama).

 • Pierwsze dwie drużyny kwalifikują się do ćwierćfinałów (31 lipca); półfinały odbędą się 3 sierpnia, a finał 7 sierpnia.
 • Jeśli Rumunia wyjdzie z grupy, w ćwierćfinale zmierzy się z drużyną z 1 lub 2 miejsca z grupy A, która składa się z Japonii, RPA, Meksyku i Francji.

Rumunia, w grupie B na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Rumunia nie uczestniczyła w olimpijskim turnieju piłkarskim od 1964 roku także w Tokio, kiedy to trójkolorowi zajęli 5 miejsce. Będzie to jej czwarty udział po igrzyskach z 1924 (Paryż), 1952 (Helsinki) i 1964 (Tokio).

Reprezentacja Rumunii w piłce nożnej została przydzielona do grupy B na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, wraz z Nową Zelandią, Koreą Południową i Hondurasem, zgodnie z losowaniem, jakie odbyło się w środę w Zurychu.

Rumunia, która znalazła się w czwartym koszyku, była ostatnią drużyną wylosowaną przez byłego reprezentanta Nowej Zelandii Ryana Nelsena.

Skład grup turnieju piłki nożnej mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich 2020:

 • Grupa A: Japonia, RPA, Meksyk, Francja
 • Grupa B: Nowa Zelandia, Korea Południowa, Honduras, Rumunia
 • Grupa C: Egipt, Hiszpania, Argentyna, Australia
 • Grupa D: Brazylia, Niemcy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Arabia Saudyjska

Kalendarz spotkań Rumunii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Czwartek, 22 lipca

 • Nowa Zelandia – Korea Południowa (17:00 czasu lokalnego, Kashima)
 • Honduras – Rumunia (20:00 czasu lokalnego, Kashima) 14:00, czasu rumuńskiego

Niedziela, 25 lipca

 • Nowa Zelandia – Honduras (17:00 czasu lokalnego 17:00, Kashima)
 • Rumunia – Korea Południowa (20:00 czasu lokalnego), Kashima) 14:00 czasu rumuńskiego

Środa, 28 lipca

 • Rumunia – Nowa Zelandia (17:30 czasu lokalnego, Sapporo) 11:30 czasu rumuńskiego
 • Korea Południowa – Honduras (17:30 czasu lokalnego, Jokohama)

Turniej piłki nożnej na igrzyskach olimpijskich rozpocznie się 21 lipca i zakończy się 7 sierpnia. Rumunia zakwalifikowała się po występie reprezentacji do lat 21 na Mistrzostwach Europy 2019, w których to zawodach dotarła do półfinału. W tegorocznych igrzyskach olimpijskich mogą wziąć udział gracze urodzeni po 1 stycznia 1997 r. (do lat 24). Zwykle uczestniczące drużyny składają się z zawodników do lat 23, ale ponieważ Igrzyska w Tokio zostały przełożone o rok, wprowadzono odstępstwo, aby zawodnicy, którzy uzyskali kwalifikacje na boisku, mogli wziąć udział w zawodach.

Źródło tekstu: www.digisport.ro
Źródło zdjęcia: www.digisport.ro
Źródło zdjęcia: www.looksport.ro
Tłumacz: Andrzej Graboń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ