W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

Wydarzenia

Rumunia – Macedonia Północna 3:2

Florin Tănase strzelił pierwszego gola Rumunii w Kwalifikacyjna runda CM 2022 / Foto Sport Pictures

Rumunia pokonała Macedonię Północną 3:2 w pierwszym meczu eliminacji MŚ 2022. Trójkolorowi prowadzili 2:0, remisowali, ale Ianis Hagi strzelił zwycięskiego gola w 86 minucie.

Pierwsze gole dla Rumunii strzelili Tănase i Mihăilă, jednak w 83 i 84 minucie powiodło się także gościom dzięki Ademiemu i Trajkovskiemu. Ianis Hagi uratował wieczór, chociaż w dogrywce, z powodu spalonego anulowana została bramka dla Macedonii Północnej.

Plan spotkań Rumunii w grupie J eliminacji MŚ 2022 w Katarze

25 marca 2021 r.

RUMUNIA Macedonia Północna, 3-2 (Tănase 28, Mihăilă 50, I. Hagi 86 / Ademi 82, Trajkovski 83)
Niemcy – Islandia 3-0  (Goretzka 2, Havertz 7, Gundogan 56) ·       Liechtenstein – Armenia 0-1 (Frommelt 83-sam.)