W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

Gospodarka

Nowy spis krajów, z których można przyjeżdżać do Rumunii. Polska wciąż poza listą

To już kolejna publikacja listy krajów, z których można podróżować bez konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny. W ubiegłym tygodniu podano spis, na którym znalazło się 17 krajów. Tydzień później Polska nadal nie znalazła się na liście.

Obecnie na liście znajduje się już 22 państw, głównie europejskich. Do opublikowanych wcześniej 17 krajów dopisana została m.in. Bułgaria, Estonia czy Finlandia. Ze względu na wzrost zachorowań wykreślono natomiast Belgię i niemiecki powiat Guetersloh.

Na opublikowanej tydień temu liście znalazło się 17 krajów, m.in. Czechy, Słowacja czy Węgry. Polacy bez problemu mogą obecnie przejeżdżać przez te kraje, ale do Rumunii wjadą tylko pod warunkiem odbycia kwarantanny.

Lista krajów ma być aktualizowana co poniedziałek o godzinie 16:00 przez Narodowy Instytut Zdrowia (Institutul Naţional de Sănătate Publică). Na listę trafią kraje notujące mniej niż pięć zakażeń na milion mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W razie pogorszenia sytuacji ruch będzie wstrzymywany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ