W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

Gospodarka Kultura i turystyka

Rumuński rząd opublikował listę krajów, których obywatele nie będą objęci kwarantanną. Wśród nich nie ma Polski

Zaczynając od dzisiaj władze Rumunii znoszą całą serię restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. To trzeci etap luzowania obostrzeń. Dotyczy ono między innymi ruchu lotniczego. Przywrócone zostają połączenia do i z krajów, w których przez ostatnie dwa tygodnie odnotowano niewiele nowych przypadków koronawirusa.

Mowa o Austrii, Belgii, Chorwacji, Cypry, Czech, Grecji, Islandii, Litwy, Łotwy, Malty, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i Węgier. Osoby podróżujące z tych państw nie muszą już odbywać 14-dniowej kwarantanny.

Lista krajów ma być aktualizowana co poniedziałek o godzinie 16:00 przez Narodowy Instytut Zdrowia (Institutul Naţional de Sănătate Publică). Na listę trafią kraje notujące mniej niż pięć zakażeń na milion mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W razie pogorszenia sytuacji ruch będzie wstrzymywany.

Ruch graniczny to nie jedyna zmiana. Od dziś otwarte mogą być między innymi galerie handlowe, ale z pewnymi wyjątkami. Wciąż nieczynne pozostaną wewnętrze restauracje czy place zabaw. Zmiany dotyczą też organizacji imprez prywatnych, basenów czy klubów fitness.

Trzeci etap luzowania obostrzeń dotyczy też m.in. prywatnych spotkań. Można organizować imprezy na 20 osób w zamkniętej przestrzeni, lub do 50 osób w przestrzeni otwartej. W przestrzeni publicznej może spotkać się obecnie do sześciu osób, które nie mieszkają razem.

Fot. Wikipedia/ Konstantin von Wedelstaedt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ