W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

caracal-morderstwo-rumunia
Polityka

Morderstwo, które wstrząsnęło Rumunią

Do wstrząsającego mordu doszło w zeszłym tygodniu. 15-letnia Alexandra była po raz ostatni widziana w środę. Tego samego dnia wracała autostopem do swojej rodzinnej miejscowości z miasteczka Caracal. Kierowca uprowadził ją, a następnie zgwałcił i zamordował. Wcześniej udało jej się trzy razy zadzwonić na policję z prośbą o pomoc. Niestety, funkcjonariusze uznali że to żart. Dopiero po 19 godzinach zdecydowali się wejść na posesję wskazaną przez dziewczynę. Niestety, było już za późno

Na miejscu odnalezione zostały zwłoki nastolatki, która najprawdopodobniej została wcześniej zgwałcona. Zatrzymany został Gheorghe Dincă – 65-letni mechanik, ojciec trójki dzieci. W jego domu odnaleziono między innymi pojemnik z biżuterią dziewczyny. Mężczyzna przyznał się do zarzutu zabójstwa i trafił do aresztu. Funkcjonariusze natrafili też na inne ludzkie szczątki. To najprawdopodobniej osiemnastolatka, która zaginęła w kwietniu tego roku.

AKTUALIZACJA:

Po nagłośnieniu sprawy, a szczególnie faktu że policja tak długo zwlekała z interwencją, w Bukareszcie doszło do protestów. Ich uczestnicy zarzucają władzy i policji nieporadność. Minister spraw wewnętrznych Nicolae Moga zdecydował o zwolnieniu szefa policji Ioana Budy, a także prefekta i szefa lokalnej policji. Z kolei premier Viorica Dancila zapowiedziała zaostrzenie kar dla przestępców dopuszczających się największych zbrodni.

Fot. jurnal.md

ZOSTAW ODPOWIEDŹ