W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

konkurs_winiarski
Gospodarka

Międzynarodowy Konkurs Winiarski w Bukareszcie w maju

Rumunia jest nie tylko częścią Unii Europejskiej od 2007 roku, ale ma także ponad 7 000 lat historii uprawy winorośli. Jest również najważniejszym krajem produkującym wino w Europie Wschodniej i zajmuje siódme miejsce na kontynencie pod względem konsumpcji. Dlatego też organizatorzy Międzynarodowego Konkursu Winiarskiego w Bukareszcie (IWCB) szacują, że od 23 do 26 maja 2019 w konkursie weźmie udział około 1000 wystawców z całego świata.

Wina zostaną ocenione przez kompetentne i międzynarodowe jury, zgodnie z surowymi zasadami Międzynarodowej Organizacji Winorośli i Wina (OIV) w Paryżu.

Coraz częściej kraje wschodzące Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej kierują swoją uwagę nie tylko na inwestorów przemysłowych, ale także na światową branżę winiarską. W ostatniej dekadzie duże firmy z Niemiec, Austrii, Francji, Włoch i USA zainwestowały w winnice i winiarnie w jednym z najstarszych krajów winiarskich w Europie. W tym samym czasie rozwinęła się tam (ponownie) kultura wina, która nie musi kryć się za konkurencją na Zachodzie. Bukareszt, niegdyś znany jako „Paryż Wschodu”, dziś szczyci się eleganckimi winiarniami, drogimi restauracjami i wieloma wydarzeniami enologicznymi. Inne duże miasta, takie jak Cluj Napoca, Iasi, Timisoara, Konstanca, Sibiu, Brasov i Oradea również stały się znanymi na świecie ośrodkami turystycznymi.

IWCB jest zatem doskonałą okazją dla producentów, którzy chcą promować swoje wina w Rumunii i okolicznych krajach, takich jak Bułgaria, Serbia, Mołdawia, Węgry, Chorwacja i Ukraina a także otwierać nowe rynki. Wydarzeniu towarzyszy intensywny rozgłos, a konkurs oferuje bardzo korzystne warunki uczestnictwa.

Źródło/więcej informacji: www.iwcb.ro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ