W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

eanna-e-an-na-trasa-2018-rumunia
Kultura i turystyka

E-An-Na i Sorina w trasie

Początek lutego to w dawnej tradycji Słowian, Daków, Germanów i Celtów tak zwane „Śródzimie”. W tym roku zbiega się ono w Rumunii z rozpoczęciem tras wykonawców co prawda z różnych biegunów muzycznych, ale o wspólnym, folkowym mianowniku

Utalentowana Sorina Ceugea (z Danezu oraz ich zespołem) 3 lutego rozpoczyna trasę, którą można określić jako północno-południową. Zagrają 100% na żywo, jako, że Sossa nie akceptuje grania z playbacków. Tour przebiegnie przez  Munteni-Buzău, Fălticeni (10.02), Făgăraş (16.02) i Salonta (jud. Bihor – 17.02).

Pisze o tym również nasz zaprzyjaźniony portal Folk24.pl: https://folk24.pl/wiesci/sossa-i-danezu-w-trasie/

Przypomnijmy, że bardzo popularna w Karpatach Sossa jest w tej chwili jedną z najlepszych pieśniarek manele, populary i folku a i jazzowo-popowo-soulowo-rockowe klimaty nie są jej obce.

„Inima, ma, ma”:

A tymczasem czy pamiętacie folk metalowy zespół E-An-Na z żywiołowych koncertów w Polsce?  Tym razem grupa rusza w prawie dwumiesięczne tournee u siebie, zaczynając 2 lutego w Braşov!

„Epitaph”

Dalej trasa przebiegnie przez Târgu Mureş, Kluż, Konstancę, Bukareszt, Oradeę, Timişoarę, Sibiu, Suczawę, Craiovą, Râmnicu Vâlcea i Reşițę.

Szczegóły znajdziecie na plakacie. Będzie się działo! Nie przegapcie będąc w Rumunii w tym czasie!

eanna-e-an-na-trasa-2018-rumunia

Witt Wilczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ