W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

rumunia-bukareszt-palac-parlamentu
Życie w Rumunii

Rok wRumunii.pl

Jesteśmy z Wami już od roku! 30 listopada 2016 roku opublikowaliśmy pierwszy artykuł na portalu www.wRumunii.pl. Czas na małe podsumowanie

Pomysł na założenie portalu tematycznego dotyczącego Rumunii pojawił się już wcześniej, ale musiało minąć trochę czasu zanim udało się go uruchomić. Problemów było co nie miara, zwłaszcza technicznych. Sporo kłopotów sprawiło na przykład dostosowanie szablonu i nauczenie się obsługi Joomli, która do tej pory sprawia nam wiele problemów. Można jednak powiedzieć, że osiągnęliśmy niemały sukces. Zwłaszcza, że Rumunia jest krajem mało w Polsce znanym. Mimo to, udało nam się stworzyć portal, na którym regularnie pojawiają się artykuły dotyczące najważniejszych wydarzeń.

Czy możemy mówić o sukcesie? Trudno ocenić. Codziennie odwiedza nas od kilkudziesięciu do kilkuset (choć to już rzadziej) użytkowników, w skali miesiąca generując kilka tysięcy odsłon. Jak wspomniano powyżej, tematyka związana z Rumunią jest w Polsce niszowa. Śmiało można jednak ocenić, że trafiamy do zacnego grona Odbiorców. Wśród nich są głównie Polacy mieszkający w Rumunii, Rumuni mieszkający w Polsce oraz Polacy często odwiedzający ten kraj. W tym miejscu wszystkim Wam dziękujemy za to, że nas odwiedzacie. Mamy przy tym nadzieję, że spełniamy Wasze oczekiwania. Szczególnie dziękujemy tym, którzy nas wspierają dobrym słowem, radą oraz informacjami na temat wydarzeń związanych z Rumunią.

Portal wciąż wymaga wiele pracy więc zdradzimy kilka planów na najbliższy rok. Przede wszystkim trwają prace nad nową szatą graficzną (obecna, przyznacie, nie wygląda profesjonalnie), a jej zmiana pójdzie w parze z paroma zmianami w budowie samego portalu. Będziemy chcieli uruchomić między innymi system komentarzy, gdyż obecnie dyskusje prowadzone są jedynie poprzez Facebooka. Chcemy także sformalizować naszą działalność, gdyż planujemy między innymi uruchomienie podstrony z ogłoszeniami związanymi z pracą, praktykami i wolontariatem w Rumunii.

Planów jest więcej. Części nie zdradzimy, gdyż trudno będzie im wszystkim podołać. Zwłaszcza, że nasza redakcja składa się z paru osób, które starają się godzić pracę nad portalem z życiem prywatnym i zawodowym. Mimo wielu przeciwności losu będziemy jednak starali się jak najlepiej sprostać oczekiwaniom naszych Czytelników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które nas wspierają. Mamy nadzieję, że z nami zostaniecie na kolejne lata!

Redakcja www.wRumunii.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ