W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

warsztaty-jezyk-rumunski-krakow-2017
Kultura i turystyka

“Mówimy po rumuńsku” – bezpłatne warsztaty dla dzieci w Krakowie

Już w najbliższą sobotę dzieci będą miały okazję nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku rumuńskim. Będzie to możliwe dzięki warsztatom organizowanym przez Towarzystwo Polsko Rumuńskie w Krakowie i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną.

Warsztaty poprowadzą Rumuni od lat mieszkający w Polsce – między innymi Ignat Timar, prezes zarządu Towarzystwa Polsko Rumuńskiego w Krakowie. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 23.09.2017 o godzinie 11:00 w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, przy ulicy Rajskiej 1 w Krakowie, w pokoju nr 53. Dzieci będą mogły w jego trakcie zapoznać się z rumuńską kulturą i tradycjami. Przede wszystkim spotkanie będzie jednak poświęcone nauce języka.

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkie dzieci by poczuły i usłyszały rumuński język. Będziemy uczyć się podstaw – jak się przedstawić, jak nazwać kolory, pory roku. Będą też łamańce językowe i alfabet – opowiada Małgorzata Głąb, członek zarządu Towarzystwa Polsko Rumuńskiego w Krakowie.
Warsztaty mają charakter pilotażowy. Organizatorzy mają nadzieję, że język rumuński spodoba się dzieciom i będą one chciały w przyszłości brać udział w podobnych przedsięwzięciach.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Bieżące informacje dotyczące wydarzenia publikowane są m. in. na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ