W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

antoni-macierewicz-gabriel-les-rumunia
Polityka

Minister Macierewicz z wizytą w Rumunii

Podczas oficjalnej wizyty szef polskiego MON spotkał się w Bukareszcie ze swoim rumuńskim odpowiednikiem Gabrielem Leşem. Z obu stron padły zapewnienia o chęci pogłębiania wzajemnej współpracy na rzecz obronności, w oparciu o struktury NATO i Unii Europejskiej.

Rozmowy obu ministrów dotyczyły współdziałania militarnego i politycznego Polski i Rumunii:

– Wzmocnienie wzajemnych relacji musi być oparte na trzech głównych filarach – współpracy w ramach NATO, Unii Europejskiej oraz technicznej i militarnej współpracy poprzez wzmacnianie zdolności obronnych – powiedział minister Gabriel Leş.

W podobnym tonie wypowiadał się minister Antoni Macierewicz:

– Począwszy od spraw związanych z wzmocnieniem możliwości obronnych Unii Europejskiej, które muszą być podporządkowane, a nie alternatywne w stosunku do naszych sił zaangażowanych w NATO, a skończywszy na współpracy naszych oddziałów – we wszystkich tych kwestiach Polska ma taką samą opinię jak Rumunia – powiedział Antoni Macierewicz.

Polski minister podziękował też za wsparcie ze strony Rumunii, która wysłała niedawno do Polski swoje oddziały obrony przeciwlotniczej w ramach wzmacniania wschodniej flanki NATO. W drodze powrotnej odwiedził on też Centrum Doskonalenia Rozpoznania Osobowego (The Human Intelligence Centre of Excellence – HUMINT) w Oradei.

Fot. Ministerul Apărării Naţionale

ZOSTAW ODPOWIEDŹ