W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

senat-rumunia
Polityka

Ośmiogodzinny czas pracy dla posłów i senatorów?

Z taką inicjatywą wystąpiła grupa posłów z Uniunea Salvați România (USR). Przekonują oni, że obecnie parlamentarzyści nie pracują wystarczająco długo, a do tego czekają ich kolejne podwyżki. Projekt ustawy ma obejmować także likwidację przywilejów emerytalnych dla posłów i senatorów.

Wszystko przez zaproponowane przez rząd rozwiązanie, mające na celu podwyżkę płac dla parlamentarzystów. Przedstawiciele USR uznali w związku z tym, że muszą oni na nią zapracować. Obecnie bowiem posłowie spędzają w pracy maksymalnie trzy dni w tygodniu – tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele opozycji. Liderzy USR zaprosili do debaty nad swoim pomysłem przedstawicieli związków zawodowych i pracodawców, którzy mają wypowiedzieć się na temat projektu.

Projekt USR najpewniej nie ma szans na realizację swojego pomysłu. Ich inicjatywa jest jednak sprytnym zagraniem PR-owym, mającym na celu zjednać sobie nowych sympatyków. W minionych wyborach na USR głosowało około 9% wyborców, dzięki czemu młoda partia nieoczekiwanie stała się trzecią siłą w rumuńskim parlamencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ