W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

ksiaze-karol-transylwania
Kultura i turystyka

Książę Karol zostanie księciem… Transylwanii?

Z taką inicjatywą wyszedł Mircea Hava, burmistrz miasta Alba Iulia. Chce on w ten sposób uhonorować Księcia Walii za jego wkład w rozwój regionu. Od swojej pierwszej wizyty w 1998 roku brytyjski arystokrata regularnie odwiedza bowiem Transylwanię, którą jest wyraźnie zafascynowany.

– Długo czekał na tytuł królewski, ale teraz Księciu Karolowi zaoferowano nowy tytuł – Księcia Transylwanii – czytamy na brytyjskim portalu Mirror. – Zaproszenie pochodzi od rumuńskiego burmistrza i jest honorowym tytułem ze względu na miłość dziedzica do tego regionu.

Wzmiankowany w artykule burmistrz to Mircea Hava, który piastuje swój urząd od 1996 roku. W liście do Księcia Karola powołuje się on na jego więzy krwi. Arystokrata zażartował bowiem niegdyś, że Vlad Țepeș, czyli słynny Drakula, był jego dalekim przodkiem. Burmistrz stwierdza też, że tytuł “Księcia Walii i Transylwanii” będzie świetny do przedstawiania się i będzie tym samym stanowił dobry sposób na rozpoczęcie rozmowy.

Przede wszystkim burmistrz zwraca jednak uwagę na fakt, że książę stał się jednym z najbardziej wpływowych ambasadorów Transylwanii. Choć pomysł może się wydawać niepoważny, to nie ulega wątpliwości, że Książę Karol jest zakochany w tym regionie. Po raz pierwszy dziedzic brytyjskiej korony odwiedził go w 1998 roku i od tej pory regularnie jeździ tam na wakacje. Posiada on tam nawet kilka nieruchomości.

Fot. www.telegraph.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ