W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

liviu-dragnea-resist
Polityka

Liviu Dragnea zakpił z uczestników lutowych demonstracji

Przywódca rządzącej partii socjaldemokratycznej, który dla wielu Rumunów jest czarnym charakterem tamtejszej polityki, postanowił w niecodzienny sposób zakpić z uczestników antyrządowych demonstracji. Z obrazka zamieszczonego na jego facebookowym profilu można bowiem dowiedzieć się, że manifestacje odbywały się jako sprzeciw przed… zmianą czasu.

“Chcą zmienić godzinę! Jak złodzieje w nocy! #REZIST #NIE ŚPIMY” – tak brzmi napis umieszczony na zdjęciu, które ilustruje masowe demonstracje sprzed niemal dwóch miesięcy. To, co zabawne wydało się liderowi socjalistów, wzburzyło wielu internautów. W komentarzach pod zdjęciem dominują bowiem negatywne opinie zamieszczane przez uczestników tamtych wydarzeń. Niektórzy przekonują go, że tego typu żart to gruba przesada, inni namawiają do reorganizacji sztabu odpowiedzialnego za media społecznościowe.

Tymczasem całkiem prawdopodobne jest, że ani Dragnea, ani też jego pracownicy nie są autorami żartu. Taką tezę przedstawił Ioan “Johnny” Bădeliță – satyryk, który zamieścił podobny wpis tuż przed politykiem. Wprawdzie bez ilustracji, oraz ze zwrotem “śpimy” zamiast używanego podczas protestów “nie śpimy”, ale podobieństwo jest uderzające: “Ten moment, kiedy okrada cię Liviu Dragnea i publikuje we własnym imieniu” – skomentował zaistniałą sytuację Bădeliță. Ktokolwiek nie jest autorem żartu, to Dragnea stał się po raz kolejny wrogiem numer jeden dla rumuńskich internautów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ