W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

Ilinca-alex-eurowizja-rumunia
Kultura i turystyka

Eurowizja 2017 – zobacz i posłuchaj, kto będzie reprezentował Rumunię!

W walce o możliwość udziału w tegorocznej edycji Eurowizji starło się ośmiu wykonawców i dwa duety. W finale liczyły się już tylko trzy utwory. Ostatecznie zdecydowano, że Rumunię będzie reprezentować Ilinca i Alex Florea wykonujący piosenkę “Yodel It!”.

Dziesiątka wykonawców została wybrana przez jury (lista znajduje się u dołu artykułu). 26 lutego, w wyniku głosowania publiczności zgromadzonej przed ekranami telewizorów i komputerów wyłoniono spośród nich trójkę finalistów:

Ilinca ft. Alex Florea -Yodel It!
Mihai – I Won’t Surrender
Instinct – Petale (Petals)

Wśród nich znalazł się między innymi Mihai, który brał już udział w Eurowizji w 2006 roku. W wyniku głosowania, które odbyło się 5 marca, zwyciężyła jednak para Ilinca & Alex Florea wykonująca utwór “Yodel It!”, który będą mogli zaprezentować szerokiej publiczności podczas tegorocznego konkursu. Przypominamy, że odbędzie się on już 11go maja w Kijowie. Już teraz można jednak zobaczyć (a przede wszystkim posłuchać) reprezentantów Rumunii.

Obydwoje artyści znani są w Rumunii z udziału w programach “X-Factor” i “The Voice of Romania”. Pochodząca z muzykalnej rodziny Ilinca śpiewa od siódmego roku życia. Studiujący na Uniwersytecie im. Owidiusza w Konstancy Alex zaczął swoją przygodę z muzyką w wieku szesnastu lat. Obydwoje, oprócz wspomnianych programów telewizyjnych, mają już za sobą występy na licznych festiwalach.

Oto dziesiątka finalistów, spośród których wyłoniono zwycięską parę:

Ana-Maria Mirică – Spune-mi tu (Tell me)
Ilinca ft. Alex Florea -Yodel It!
Eduard Santha – Wild Child
Xandra – Walk On By
Mihai – I Won’t Surrender
Maxim – Adu-ți aminte (Remember)
Tavi Colen & Emma – We Own the Night
Instinct – Petale (Petals)
Ramona Nerra – Save Me
Cristina Vasiu – Set the Skies on Fire

Fot. www.tvr.ro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ