W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

maraton-gerar-bukareszt
Kultura i turystyka

Biegiem po Bukareszcie

Już 28 stycznia w Bukareszcie odbędzie się siódma edycja półmaratonu Gerar. Oprócz niskich temperatur dodatkowym utrudnieniem (ale też atrakcją) będzie fakt, że impreza odbywa się w późnych godzinach popołudniowych.

Najwcześniej, bo o godzinie 16:00, wystartuje drużynowy półmaraton mężczyzn. O 17:45 na starcie pojawią się z kolei panie oraz drużyny mieszane. O 19:45 wystartuje natomiast bieg na dystansie 10 kilometrów, w którym wszyscy zawodnicy wezmą udział wspólnie. Trasa wiedzie przez kampus Politechniki (Splaiul Independenței 313), dlatego też w związku z biegami nie są przewidziane utrudnienia w ruchu. Uczestnicy będą mieli przy sobie specjalne chipy, które pozwolą na bieżące śledzenie wyników, także przez internet.
Koszt startu dla pojedynczego zawodnika zależy od szybkości zgłoszenia. Dla pierwszych pięćdziesięciu drużyn obowiązuje cena 100 RON za osobę, kolejne drużyny obowiązuje już kwota 120 RON. Gdy zgłosi się więcej niż 150 drużyn, ich członkowie będą musieli zapłacić już 130 RON. Udział w 10-kilometrowym biegu kosztuje 100 RON, jednak cena ta obowiązuje tylko stu pierwszych uczestników. Kolejni chętni muszą już zapłacić 120 RON. W tej cenie organizatorzy zapewniają uczestnikom napoje, herbatę i drobne przekąski. Sportowcy będą też mieli zapewnione miejsce do przebrania i odpoczynku.

Chętni do wzięcia udziału w maratonie wciąż mają czas na zapisy. Można to zrobić za pośrednictwem strony organizatora (tylko w języku rumuńskim!).

www.gerar.ro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ