W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

cluj-kluz-napoca-rumunia
Kultura i turystyka

Kluż w gronie top16 miast Europy Wschodniej wartych odwiedzenia

Zestawienie przygotował brytyjski portal Calvertjournal.com, którego redaktorzy zajmują się odkrywaniem krajów byłego bloku komunistycznego – “Nowego Wschodu”. Znalazły się w nim miasta z tej części Europy, które według redakcji najbardziej warto odwiedzić.

Transylwański Festiwal Filmowy (Festivalul International de Film Transilvania TIFF), klimatyczne knajpy i kawiarenki, festiwale muzyczne oraz masa studentów – to główne cechy Klużu, którymi zachwycili się redaktorzy portalu Calvertjournal. Zwrócili oni uwagę na fakt, że miasto przyciąga wiele, nie tylko artystycznych, talentów:

“Osobliwa barokowa architektura skrywa podziemne bary, podczas gdy dawne fabryki i stare pałace służą za artystyczne siedziby dla największych krajowych młodych talentów. Kluż jest nie tylko największym hubem dla startupów, lecz także miejscem narodzin pierwszego undergroundowego klubu Elektro, Midi, który od momentu powstania w 2007 roku stał się największym tego typu miejscem w kraju” – czytamy w opisie miasta.

Autorzy zestawienia zwracają też uwagę na fakt, że w mieście co roku odbywa się słynny Untold Festival, którego odwiedzenie jest absolutnym musem dla fanów muzyki elektronicznej.

Więcej na stronie portalu: www.calvertjournal.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ