W Rumunii

Pierwszy polski portal w całości poświęcony Rumunii

Moja Rumunia

Już jesteśmy! Na razie w wersji beta

Właśnie uruchomiliśmy pierwszą wersję naszej strony. I choć włożyliśmy w nią niemało pracy, to wciąż czeka nas jeszcze masa przeróbek i poprawek. Mamy jednak nadzieję, że już wkrótce uda nam się stworzyć miejsce dla osób szukających wszelkich informacji na temat Rumunii.

Kilka funkcji wciąż nie jest aktywnych, jednak mamy nadzieję uporać się z nimi w najbliższym czasie. Dopracowujemy na przykład system komentarzy czy banery nawigacyjne, które docelowo znajdą się przy wyświetlanych artykułach. Jednocześnie trwają prace nad szatą graficzną – w tym loga, które ma charakter tymczasowy. Systematycznie poszerzamy też bazę artykułów, która pozwoli na lepsze poznanie kraju. Co docelowo znajdzie się na portalu?

Rumunia od A do Z

Chcemy, żeby niniejsza strona wypełniła ogromną lukę w polskim internecie i pozwoliła znaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące Rumunii. Z pewnością będą pojawiały się tutaj informacje dotyczące turystyki, takie jak opisy ciekawych miejsc i atrakcji. W przyszłości mamy też zamiar polecać sprawdzone miejsca noclegowe, lokale gastronomiczne czy muzea. Dział dotyczący gospodarki ma z kolei za zadanie nie tylko przybliżać dane dotyczące ekonomii, lecz także ułatwiać przedsiębiorcom inwestowanie w Rumunii. Chcemy bowiem publikować informacje, które pomogą stawiać pierwsze kroki tym wciąż dość egzotycznym kraju.

Polacy w Rumunii

Trzecią grupą docelową, dla której tworzymy tę stronę, są osoby mieszkające w Rumunii. Zarówno tamtejsza Polonia, osoby pracujące czy studenci – a także osoby rozważające przeprowadzkę. Mamy nadzieję, że wraz z rozwojem strony znajdziecie tutaj odpowiedź na wszelkie nurtujące Was pytania. Jak znaleźć pracę w Rumunii? Gdzie zarejestrować pobyt stały? W jaki sposób najlepiej szukać mieszkania? Czym różni się tamtejszy egzamin na prawo jazdy? To właśnie tego typu zagadnienia chcemy tutaj omawiać. A może interesuje Was jeszcze inna tematyka? Dajcie nam znać – czekamy na wszelkie sugestie.

Moja Rumunia

Na osobny opis zasługuje dział „Moja Rumunia”, gdyż mamy nadzieję współtworzyć go z Wami – miłośnikami tego kraju. Chcemy bowiem, aby zapełnił się on Waszymi relacjami: opisami górskich wypraw, wrażeń z wakacji, wspomnieniami z pracy, etc. Dlatego też serdecznie zachęcamy do dzielenia się swymi spostrzeżeniami, które z miłą chęcią opublikujemy.

Tyle, jeśli chodzi o wstęp. Prosimy zatem za wyrozumiałość jeśli chodzi o wszelkie niedociągnięcia i zapraszamy do odwiedzin. Mamy nadzieję, że będziecie do nas często zaglądali!

Michał Torz

Ania Łuczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ